9 ideed ja soovitust koerasõbraliku ööbimiskoha pidajale

Mida päriselt tähendab hotelli, külaliskorteri ja teistele ööbimiskohtade kõerasõbralikkus? Kas ja mille eest tuleks koeraga reisivalt kliendilt küsida lisatasu ja milliseid teenuseid koeraomanikud üldse vajavad. Anna kommentaarides teada oma kogemustest koertega reisivate klientide kohta.

1. Paiguta klient võimalusel väljapääsu lähedale

Koeraga ööbija õhtune rutiin on käia enne magamaminekut koeraga väljas. Siis saab hommikul kauem magada! Noorkoertega võib olla vaja ka öösel väike jalutusring teha. Seega, kui võimalik, paiguta lemmikloomaga ööbija võimalikult hotelli väljapääsu lähedale. Osad koerad pelgavad liftiga sõitmist, võite osavõtlikult uurida, kas lifti lähedal tuba on omaniku arvates OK. Teenite kindlasti plusspunkte nii koera, tema omaniku ja teiste külastajate silmis. Meie koer sõidab liftis hea meelega, mistõttu ka 6. korrusel ööbimine on pigem mõnus boonus. Küll aga pole tore koridore mööda koeraga ekslemine, kui paljud teised külastajad püüavad juba hotellis magama jääda. Kui hotelli baaris on õhtuti melu, siis võite soovitada koeraomanikele tagaukse kasutamist (oluline on, et samast uksest tagasi ka saaks). Pisut elevamas tujus inimesed ja koerad ei käi üldiselt hästi kokku.

2. Kas paigutada klient vaipkatte või parketiga tuppa?

Mõlemal variandil on nii eelised kui puudused.

Vaipkattega toas muretseb klient natuke rohkem selle pärast, et koer kogemata toitu maha ei pillaks või muudmoodi põrandakatet ei rikuks. Parketti on lihtsam puhastada, kuid koerale (eriti noorele ja vanale) on ohutum vaipkate. Seal ei saa libiseda. Vanemad koerad, kes kodus on harjunud vaibaga, võivad olla libeda põrandaga hotellitubades olla vigastuse ohus, kuna pole eluruumide libedusega harjunud.

Doggotraveli soovitus: Kui võimalik, siis andke kliendile võimalus valida, ärge eeldage. Mõlemad põrandakatted on head. Klient tunneb oma koera ja tema harjumusi kõige paremini ja suudab tagada ka puhtuse. Osavõtlikkus aitab kliente ja on hea ärile.

3. Jaga infot ümbruskonnas olevate lemmikloomasõbralike söögikohtade kohta

Paku kliendile infot lemmikloomasöbralike söögikohtade kohta, kuhu klient võiks vabalt lemmikuga minna. Saate olla kasulik kohalikele teistele ettevõtetele ja klient on rahul abi eest. Kolmekordne win-win-win lahendus. Võõras kohas pole mahti hakata internetis tuhnima, kohalik info on usaldusväärne. Ärge kasutage lihtsalt üldist turismiinfot vaid veenduge ise, et söögikoht tegelikult ka koertega kliente vastu võtab, või on lahti kogu hooajal.

Soovitage külastajatele erinevas stiilis söögikohti – kliendid on erinevad, kõik ei taha süüa tänavatoitu, mõni eelistab filet mignoni, mõni hoopis mereande. Mõni on hinnatundlik, mõni alla shampanja ja kaaviari ei hakka mõtlemagi. Aga mure on kõigil ühine – tahaks süüa, koos koeraga.

Üleskutse – kuna siinne Doggotravel.eu on mõedudki selleks keskkonnaks, et sobivatest söögi või ööbimiskohtadest koeraga reisijaid teavitada, kirjutage meile ja andke oma soovitused. Lisame söögikohad siia keskkonda. Koos tänusõnadega ja kui soovite, siis viitega teie ööbimiskohale.

Üleskutse – kuna Doggotravel.eu on mõedudki keskkonnaks, et sobivatest söögi- või ööbimiskohtadest koeraga reisijaid teavitada, kirjutage meile ja andke oma soovitused. Lisame söögikohad siia keskkonda. Koos tänusõnadega ja kui soovite, siis viitega teie ööbimiskohale.

4. Tee koostööd kohaliku veterinaari või lemmiklooma kiirabiga, kelle kontakte oma külastajatele saaksite vahendada

Ka koertega juhtub õnnetusi. Ja kui see peaks juhtuma, siis pole enam aega otsida. Te saate vähese vaevaga olla oma neljajalgsete külastajate omanikele kullatükk ja esmane kohalik abiline, kui olete varustatud A4 trükitud ümbruskonna veterinaaride kontaktdega – nimi, telefon, aadress ja spetsialiteet (kus saab haavu puhastada- õmmelda, röntgenit teha või muud veterinaari eriteenust).

Reisil olles võib juhtuda mida iganes ja võõras linnas on vaja hädaolukorras korral kiirelt infot

5. Jaga infot ümbruskonna jalutuskohtadest (rohealad, pargid, matkarajad)

Kui lähedal on rohealasid või koeraparke, pange nede kohta tuppa või vastuvõttu info välja. Koeraomenik võib uurida, kuhu suunas ta astuma peaks. Paljud koerad ei käi pikkadel jalutusringidel, aga paljude koeraomanike jaoks on see igapäevane harjumus.

6. Kui klient küsib, soovita kohta, kus koeraga on kõige lähem õues “asjal” käia

Kui olete koerasõbralik hotell, siis paratamatult käivad kliendid õhtuti või varahommikul koertega enne magamaminekut väljas pissiringil. Katsuge ümbruskonnas hoida alles mururibasid (piisab kasvõi 50cm mururibast) ja vältige silte “koerte pissitamine keelatud”, kui tegu pole just aedniku erijuhise ja lillepeenraga.

7. Kui kehtestad ööbimisele lemmikutasu, hinda selle proportsiooni teiste teenustega.

Koeraomanikule võib jääda arusaamatuks, miks lemmikloomatasu on 25 eurot öö kohta, samas kui kaheinimese toa hind koos hommikusöögiga on 60 €. Kui te olete piirkonnas ainus lemmikloomasõbralik hotell, siis klient maksab (ja kirub), kuid ei lahku teie juurest just meeldiva tundega. Pigem mõelge läbi, mille eest lisatasu küsite ja kommunikeerige seda positiivses võtmes. Näiteks, kui teie kliendipoliitika on, et lemmiklooma lahkumisel tehakse toas tavalisest põhjalikum koristus, on see koeraomanikule arusaadav. Ent siis peaks lisakoristus olema ka nähtav kliendile.  Igapäevane koristustasu tähendab koeraga reisiva kliendi kõrgemaid ootuseid igapäevasele koristusele. Ja see võib klienti panna ükskõiksemalt suhtuma toa puhtusesse – ma ju maksan, vahet pole, kui palju koera karvu diivanipadja alla jääb või mitu käpajälge voodilinadele allkirjaks antakse.

Võiksite ka kaaluda, kuidas iga öö kohta kehtestatud lisatasu lisakoristamise mõjutab kliendikäitumist. Ehkki koeraga resisija pigem eelistaks peatuda ühes hotellis, kuna lemmiklooma keskkonnavahetus on paljudele loomadele lisastress, mida omanikud soovivad võimalusel vältida, siis igapäevane lisasumma soodustab pigem lühiajalist peatumist ja paneb kliendid paremat hinda otsima. Sest kui 2 ööga maksad koera eest juba lisaöö hinna juurde, siis kolmandat ööd seal enam väga viibida ei taha (kui just rahakoti peale vihane ei olda). 

Doggotraveli soovitus: Pigem oleks mõistlik küsida lisakoristuse eest ühekordset lisatasu, mis oleks proportsionaalne muude teenustega. Ja siis ka päriselt koristada natuke rohkem kui tavaliselt. Sellega näitate ülest suuremat hoolivust kõikide klientide suhes. Sest kui diivanipatja kaunistavad eelmiste klientide juuksed või veeretab koer voodi alt välja tolmurulli, krõbistab lastest jäänud küpsisejäänustega või nuhib välja eelmise kliendi poolt kaotatud vana soki, ei saa koristamise lisatasu see koeraomanikust klient kuigi tõsiselt võtta. Ja ma kinnitan teile, koerad nuhivad välja igasuguseid asju (te ei taha teadagi mida kõike veel). Olukord on loomulikult teine, kui tegu piinlikult läikiva toaga. Sel juhul koristamise lisatasu ei tundugi ebaõiglane. Näiteks – mõelge enne, kui lisatasu kehtestate pikakarvaliste koerte puhul – siis võiks ju ka hotellitoa hinda pikajuukseliste inimeste puhul ülespoole korrigeerida. Mis arusaadavalt ei ole mõeldav.

8. Kui võtad ööbimisel lemmikloomatasu, siis ole valmis vastama kliendi küsimusele, mis selle eest saab?

Koristuse lisatasu on üks levinumaid põhjendusi, miks lemmikloomadele ööbimisel lisatasu määratakse. Selle erinevatest variantidest rääkisime eespool.

Aga on ka teisi võimalusi põhjendatult lisatasu küsida ja oma teenuste hulka korrigeerida. Näiteks võiks olla retseptsioonis (või ka toas) valmis puhastusvahendi pudel koos puhastuslapikestega. Reeglina koertel ei juhtu õnnetusi. Kuid osad kliemdid puhastavad õueskäigu järel koerte käppasid märgade salfakatega, koerarätiku või koguni duššinurgas.

Tasub arvestada, et reisitakse reeglina koertega, kes on koolitatud ja sotsialiseeritud ning koeraomanik hoolitseb puhtuse eest ise. Aga võib juhtuda, et koer oksendab ootamatult kas võõrast söögist või kurku läinud maiusest, või ka ärevusest, mis reisimisega võib kaasneda. Sel juhul – mida kiiremini tekstiilidelt mustuse saab eemaldada, seda väiksem on võimalus, et see jääb haisema või välja paistma. Seetõttu võiks hotell kaaluda lisatasu eest lemmiklooma “hädaabi paki” jätmist tuppa. Puhastusvahend ei pea olema 1 liiter – piisab vähemast – nii nagu shampoon inimestele. Sellisestpuhastusvahendit sisaldavast hädaabipakist võib teinekord olla suur abi.

Kui lemmikloomatasu on kehtestatud, siis ole valmis ka klientide suurenenud ootusteks. Üsna nõme on, kui klienditeenindaja peab külastajale selgitama, et tuppa võite oma koera võtta, aga üldkasutatavatesse ruumidesse (lobby, hommikusöögiala) ei ole koerad oodatud. Sellisel juhul tekib koeraomanikul probleem – mida teha koeraga, ise samal ajal hommikusööki vitsutades. Variant on jätta koer üksi tuppa. Ja riskida, et ta üksindusest võõras kohas haukuma või uluma ning teisi kliente segama hakkab. Või ärevusest uksepiita hävitab. Või pissib, või oksendab. Mõistlikum oleks lubada lemmikloomaga konkreetsesse lauda või piirkonda toitlustusalal, väljapääsust mitte kaugele. Parem kui lemmikloomaga ei peaks kogu saali läbima. See on teiste klientide huvides, kel võib olla pelgus lemmikloomade vastu. Samas sõltub see palju konkreetse paiga külastajaskonnast ja kultuurist. Paljudel koertel on ükskõik, kus olla, peaasi, et pere on lähedal.

9. Kas lubada koeri vaid numbritubadesse või ka söögialale?

Kui olete lemmikloomasõbralik hotell, peaks olema läbi mõeldud koertega reisivate klientide toitlustamise kord. Kui hommikusöögialale palutakse koeri mitte tuua, jääb klient pigem söömata. Ja lahkub kurjemalt kui arvata võite. Kliendi vaates pooleldi positiivne kogemus oli ühes Soome hotellis -klient sai oma sööki nautida lobbys, teenindaja oli paindlik. Aga see olngu pigem erand – on hotelle, kus ei tehta mingit numbrit, kui hommikusöögile tulla koos lemmikloomaga, kes rahulikult laua all ootab või konti nosib.

Kui hotell muretseb teiste klientide turvalisuse pärast, siis on see natuke kahepalgeline – omanik vastutab oma koera eest kogu aeg. Ja kui põhjus on mures, kas kutsu äkki buffevalikust mõnd vorsti kaasa ei hauka – no tegelikult pannakse koer laua alla lamama ja seni kuni üks pereliige toob toitu, tegeleb teine koera valvamise või tema eest hoolitsemisega. Kui klient reisib üks (st vaid koos koeraga), siis saab rihma kinnitada mööbli või radiaatori vms külge. Ühesõnaga, hotellid, kus toitlustus on koeraga koos välistatud, pole tegelikult kuigi lemmikloomasõbralikud.

Doggotraveli soovitus: pigem võiks hotell hinnata, kas on mõni reaalne põhjus, miks koeri hommikusöögi alale mitte lubada. On selge, et koeraomanik vastutab oma lemmiklooma eest 100% kogu aeg. Miks teha kõigi elu keerulisemaks? On arusaadav, et osad inimesed on koerte suhtes allergilised – pigem siis juba suunata koertega reisijad või allergikud sobivale alale sööma, selmet lubada neid hotelli ja hiljem hakata selgitama, et tuppa on lubatud võtta lemmiklooma, lifti ka, kuid hommikusööki kahjuks koos koeraga te ei saa. Ja kui tõesti on põhjust koeri hommikusöögialal vältida, siis pakkuge lemmikloomaga kliendile muud lahendust – paberkotiga bufeelauast toit kaasa koos kohvi ja saiakestega, ei peaks olema ilmvõimatu korraldada veel enne, kui klient pahuralt uue ööbimiskoha leiab. Eriti kui olete otsustanud rakendada lemmiklooma lisatasu.

Loading