“Kui koerad suudaksid rääkida!” Jah nad suudavad, kui tähelepanelikult jälgida.
DoggoTravel’is lähevad koerad reisima. Ja räägivad oma kogemustest kohvikutes, restoranides, poodides, majutusasutustes. Jagame siin praktilisi kogemusi teistele koertega külastajatele võimalusel humoorikas võtmes.

Siinses keskkonnas on tagasiside ja arvustused koerte pilgu läbi. Käime nii matkamas, meelt lahutamas, poes, söömas kui magamas. Teeme kõike, mida inimesed ikka teevad vabal ajal. Lihtsalt koos lemmikloomadega.

Lemmikloomaomanikud leiavad siit ideid, kuhu koos pereliikmega on võimalik minna ja millised on olnud teiste lemmiklooma(omanike) kogemused. Mõnes kohas tuuakse jooginõu, spetsiaalne küpsis ja küsitakse allergiate kohta. Mõnda kohta on oodatud vaid kotikoerad.

 

Kas kõik kohad võiksid olla lemmikloomasõbralikud?

 

 

Muidugi! Kuid päriselus arvestame tõsiasjaga, et kõikidele inimestele koertega ühes ruumis viibimine võib tervislikel põhjustel, näiteks allergiad või ka psüühilised traumad vms. Kohad, kus on üheselt mõistetavad välistavad reeglid lemmikloomadele, ei ole automaatselt selle pärast halvemad. 

Üheselt arusaadavad ja põhjendatud külastustingimised annavad selguse, kui isegi hästi sotsialiseeritud ja viisakalt käituv neljajalgne pereliige ei ole kõikjale oodatud. Kõige ebamugavam koeraomaniku jaoks on, kui otsus koeraga klient sisse lasta tehakse pika hambaga. On ka praktikat, kus uksel on koeri keelav silt, kuid baarman hindab kutsikasilmi ja leebub. See tegelikult ei ole hea lahendus. Selged tingimused aitavad kõiki, nii koeraga kui koerata külastajaid.

Ei ole mõeldav saada #käpproved või #lemmikloomasõbralik tunnustust söögikohale, kus neljajalgsega võib süüa vaid õues terrassil. Erandlikel juhtudel on sellised paigad siia lehele küll lisatud koos märkega, et lemmikloomadele kehtivad eritingimused.

 

 

Saame siiski hästi aru, et lõpuni loomi kontrollida ei pruugi olla võimalik. Aga meie vastutame nende eest, keda peame omaks. Ja kui tuleme külla, siis me oleme kindlad tema ohutuses ka siis, kui samas ruumis viibib teisi neljajalgseid või tiivulisi. Ja teeme kõik selleks, et meid oodataks sõbralikult ka tagasi.

 

 

Tõsi on, et üha enam avalikke paiku nagu kohvikud, söögikohad, hotellid, muuseumid, poed, kaubanduskeskused kuulutavad end lemmikloomasõbralikeks. See on tore! Koeraomanik on nagu iga teine inimene ja hea meelega astume sõprade juurest läbi! Koerad tänapäeval pole enam need, keda jätta poe ukse kõrvale üksi rihma otsa ootama. Nii nagu ka ei ole meie kultuuriruumis kombeks jätta lapsevankreid tänavale. Inimesi on igasuguseid ja pereliikmeid ei saa mingil juhul asetada ebamugavasse olukorda või veelgi enam riskida nende elu või tervisega.

 

Meil on kahte tüüpi hinnanguid (review) – ootamatud külastused ja kutsetega. See tagab läbipaistvuse. Hoiame promotsiooni võimalusega hinnangud ja tavakülastajana hinnangud selgelt nähtavana eraldi.

 

 

Ootamatu külastuse korral läheb koeraomanik lihtsalt kohale. Paiga omanik või pidaja ei oska teda oodata. Need on kõige ehedamad kogemused ja ka vahetumad. Hindame seda, kui külalislahke on pererahvas, kui mugav ja ohutu on keskkond lemmiklooma vaatest ja millised on lisakulud. 

 

Kutsega külastuse puhul on koha pidaja meid koos lemmikloomaga külla kutsunud. Anname ikka siirast ja ausat tagasisidet. Kuid arusaadavalt võib olukord olla pisut rohkem kontrollitud kui ootamatul külastusel. Koha pidaja saab ette valmistuda, anda teenindajatele juhiseid ja võibolla on meie koerad ka neile tuttavamad. Aga veelkord, kui koerad räägivad, siis ausalt. Neid ei saa ära osta. Anname hinnanguid, kui külalislahke on pererahvas, kui mugav ja ohutu on keskkond lemmiklooma vaatest ja millised on lisakulud.