Välismeedias ja Eesti resihullude grupis levivad hoiatused booking.com kasutajatele suunatud petuskeemi kohta. Pärast ööbimiskoha broneerimist võtab väidetav hotelli töötaja kliendiga kummalisi kanaleid (Whatsapp) pidi ühendust seoses makse kinnitamise probleemiga ja palub vajutada lingile.
Ära kliki WhatsApp linke
Ei maksa õnge minna ja imelikele linkidele klikata. Pealtnäha tavalise petuskeemi teeb kummaliseks, et kontakti võetakse klientide eratelefoninumbritel, petturid võivad viidata peatumise detailidele (hotelli nimi ja peatumise kuupäevad).
Isegi kui ööbimiskoht jagab praktilist ööbimist puudutavat infot kliendile WhatsAppis, ei tohi linke klikkida. Ammugi rahalisi kohustusi ja maksmist puudutavas teemas. See peab käima ametlikke kanaleid pidi.
Kontrolli saatja e-posti aadressi usaldusväärsust
Olles ise pikaajaline Booking.com kasutaja, siis peamiseks hotell-platvorm-klient vaheliseks suhtluskanaliks on e-post. Vaadake alati, et saatja domeen lõppeks korrektselt @booking.com. E-posti algus võib olla ka midagi keerulisemat (nt 34534534-dsfds-.dghf.iuyuy@property.booking.com) ja see võib kasutajat natuke eksitada. Aadressi lõpp on oluline.
Booking.Com ise hoiatab ka oma kodulehel õngitsusjuhtumite eest, soovitades kriitiliselt vaadata, mis aadressilt e-post on saadetud. Hoiame arengutel silma peal, kuna välismeedias levivad väited, et süsteemis on toimunud andmeleke. Samas võib olla tegemist ka konkreetse ööbimiskoha süsteemi tunginud pahalastega. Ent kuna juba Eestis on sarnase skeemiga kokkupuutunuid mitmeid on väheusutav, et nad kõik samas hotellis ööbisid, siis võib tegu olla ka millegi ulatuslikumaga.
Õngitsusteadete läbiv joon on, et need kutsuvad kasutajat üles kiiresti tegutsema. Kahtlust peaks tekitama ka kontakteerumise vorm – suhtlus läbi Booking com platvormi broneeritud öögimiskohaga käib meie kogemuste järgi läbi e-kirjade. A