Search
image

Käpapatrull

Käpaptrulli leht aitab koeraomanikel vahetada infot ohtlike sündmuste kohta. Lahtised koerad, ohtlikud juhtumid või lausa koerte rünnakud – siin saab jätta teistele teate sündmuse kohta. Siis saavad teised olla abiks ohtlike olukordade lahendamisel ja ise neist hoiduda. 

Vaata sündmuste loetelu ja kaarti siin või anna oma panus ja täida infovorm.   

Miks tegime?

Koertega jalutades juhtub igasuguseid asju. Nii otsustasime aktiivsete koeraomanike-hoomanitena algatada oma vabatahtliku neljakäpaliste naabrivalve. 

Meil ei ole ükskõik, kui kellegi pereliige saab lahtiselt jooksvalt koeralt pureda. Käpapatrull hoiab olukorral käppa peal, hoiatades teisi ja aidates infoga, et oleks võimalik leida kontakti olukorra põhjustajaga. 

Hoiata teisi koeraomanikke

Mida soovime saavutada info levitamisega? Ennekõike ära hoida uusi juhtumeid. Ja kui läheb hästi, siis hädas olija leiab siit infokillu, mis aitab tal sündmuse põhjustajani jõuda.

Kohtad rihmata või muul moel teisi häirivat koeraomanikku? Juhtud pealt nägema, kui võõras lahtipääsenud koer ründab inimest või teist looma? Leiate koertepargist kahtlase maiustehunniku või toidulaadungi? 

Sul on infot või vihjeid varasemate sündmuste kohta?

Kuidas infot jagada?

Saatke info Doggotravel käpapatrullile, siis saavad teised  koeraomanikud ohtudest hoiduda ja kaasa aidata põhjustaja leidmisel. Reeglina ei ole tegu ükskikjuhtumiga (kuigi ka lihtsalt õnnetusi on, ärgem unustagem!) ja kui ühel inimesel on olnud samas piirkonnas halb kogemus, siis suure tõenäosusega on juhtumeid teisigi. Märkame ja aitame neid lahendada! 

Koondame siia info ohtlike sündmuste kohta, nagu näiteks rihmast lahti pääsenud koerte rünnakud, või muud ohtlikud olukorrad, millega koeraomanikud võivad kokku puutuda. 

Mida siit võid leida?

Oled õiges kohas, kui otsid infot piirkonnas toimunud varasemate juhtumite kohta. Vaata sündmuste kaarti vasakul ekraaniservas. Hea õnne korral võid saada kontakti varem sama murega konstaabli jutul käinud inimestega. Kus tegijaid, seal nägijaid! Kogukonnas peituvad jõud ja teadmised! 

Mida me teeme:

– avaldame infot koera või ükskõik millise lemmiklooma ning inimese elu või tervist ohustanud sündmuste asjaolude kohta. Kuupäev, sündmuse asukoht on hädavajalikud. Kui teada, siis ohtliku koera ja tema peremehe välimust puudutav info on teretulnud. Ideaalne oleks kohapealne pildi või videomaterjal.
– avaldame vihjeid selle kohta, kui lähipiirkonnas on sarnaseid juhtumeid ka varem olnud

– levitame infot FB gruppides ja eriti tõsiste juhtumiste korral püüame võimalusel kaasa mõelda, kuidas sündmuse piirkonnas infot levitada ja juurde koguda

– hoiame käppa pulsil.  

Mida me ei tee:

– ei avalikusta meile teatavaks saanud isikuandmeid (nimi, elukoht, kontakttelefon), välja arvatud siis, kui inimene ise on seda soovinud või infot avalikkusega jaganud.  Vahendame kontaktinfot, kui meile see on teada. Igaüks võib paluda meil oma isikuandmed eemaldada, mida me vaidluseta ka teeme.
– ei avalda üleskutseid vägivallale või kiusamisele.
– ei esinda koeraomanikke suhetes teiste isikutega, sh kohaliku omavalitsuse või politseiga. Igaüks peab oma huvisid ise kaitsma.

 

Registreeritud ohtlikud sündmused: