Teata kadunud koerast

Koer pani plehku? Levita infot, ehk keegi teab midagi või otsib kontakti omanikuga!    

Teata ohtlikust sündmusest!

Nägid koera vabalt uitamas? Võõras koer ründas? Leidsid pargist kahtlast toitu? 

Teata leitud koerast

Leidsid omanikuta koera ja ta on Sinu hoiul? Tee pilt ja anna inimestele teada! Kiirus loeb!

Käpapatrulli leht aitab koeraomanikel vahetada infot ohtlike sündmuste kohta. Teavita lahtistest koertest või koera rünnakust pealtnägijana või osalisena. Sündmused talletamine aitab Sind ja teisi lahendada või vältida ohtlikke olukordi.  

Miks tegime

Koertega jalutades näed igasuguseid asju. Nii otsustasime koeraomanik-huumanitena algatada vabatahtliku neljakäpaliste naabrivalve. 

Meil ei ole ükskõik, kui kellegi pereliige saab lahtiselt koeralt pureda. Käpapatrull hoiab olukorral käppa peal, hoiatades teisi ja aidates infoga.  Pealtnägijad või piirkonna teised koeraomanikud saavad aidata abivajajal leida kontakti olukorra põhjustajaga. 

Hoiata teisi koeraomanikke

Soovime ennekõike ära hoida uusi juhtumeid. Ja kui läheb hästi, siis hädas olija leiab siit infokillu, mis aitab tal sündmuse põhjustajani jõuda. Kohtad rihmata või muul moel teisi häirivat koeraomanikku? Juhtud pealt nägema, kui võõras lahtipääsenud koer ründab inimest või teist looma? Leiate koertepargist kahtlase maiustehunniku või toidulaadungi? Sul on infot või vihjeid varasemate sündmuste kohta?

Kuidas infot jagada?

Saatke info Doggotravel käpapatrullile, siis saavad teised koeraomanikud ohtudest hoiduda ja kaasa aidata põhjustaja leidmisele. Reeglina ei ole tegu ükskikjuhtumiga (kuigi ka lihtsalt õnnetusi on, ärgem unustagem!). Kui ühel inimesel on olnud samas piirkonnas halb kogemus, siis suure tõenäosusega on juhtumeid teisigi. Märkame ja aitame neid lahendada!

Mida siit võid leida?

Oled õiges kohas, kui otsid või tahad jagada infot oma jalutuspiirkonnas toimunud juhtumite kohta. Info kadunud ja leitud koerte kohta on teretulnud.

Vaata sündmuste kaarti vasakul ekraaniservas. Hea õnne korral võid saada kontakti varem sama murega konstaabli jutul käinud inimestega. Kus tegijaid, seal nägijaid! Kogukonnas peituvad jõud ja teadmised!

Mida me teeme:

– avaldame infot inimese, koera või ükskõik millise lemmiklooma elu või tervist ohustanud sündmuste asjaolude kohta;

– avaldame vihjeid, kui lähipiirkonnas on sarnaseid juhtumeid ka varem olnud;

– levitame infot FB gruppides ja eriti tõsiste juhtumiste korral püüame võimalusel kaasa mõelda, kuidas sündmuse piirkonnas infot levitada ja juurde koguda;

– hoiame sündmustel käppa pulsil.

Mida me ei tee:

– ei avalikusta meile teatavaks saanud isikuandmeid (nimi, elukoht, kontakttelefon), välja arvatud siis, kui inimene ise on seda soovinud või infot avalikkusega jaganud. Vahendame kontaktinfot, kui meile see on teada. Igaüks võib paluda meil oma isikuandmed eemaldada, mida me vaidluseta ka teeme.

– ei avalda üleskutseid vägivallale või kiusamisele.

– ei esinda koeraomanikke suhetes teiste isikutega, sh kohaliku omavalitsuse või politseiga. Igaüks peab oma huvisid ise kaitsma.