Pikem ülevaade: koeraga Rixwell Old Riga Palace hotellis

Urr, Riia vanalinna servas asuv hotell on küll kutsusõbralik, kuid mu hoomanid olid pisut pettunud.

#käpproverid hindavad Rixwell Old Riga koerasõbralikkust nii.

Kõigepealt positiivsest. Mind lubati ilma suurema kärata isegi keldris asuvasse hommikusöögisaali. Ei huvitanud kedagi mu hommikukont hoomanite laua all.  COVID-19 piirangute pärast oli küll hotell pooltühi ja enamik inimesi näeb välja nagu suukorvistatud dobermannid. Mind see ei morjenda, seni kuni oma konti ei pea kellegagi jagama.

Hotelli saabudes juhatati meile kätte esimesel korrusel väike tagasihoidlik toakene. Võib tõesti juhtuda, et pean äkki öösel õue minema, nii on lihtsam välja pääseda. Ja eks ma tahtsingi. Toa põrand oli küll väga kutsuvalt kaetud vaipkattega, aga ma ei hakanud selle imavust testima. Tegime hommikupoole ööd nüüd juba vaikseks muutunud vanalinna kõrvaltänaval pisikese ringkäigu ja ajasime asjad ära. Muruplatsidega on siinkandis küll pisut kitsavõitu, aga noh, saame hakkama.

Ühtlasi vaatasime hotelli ees tänaval üle ka meie neljarattalise plekist reisikuudi. Õhtul olid mu hoomanid pisut hapude nägudega. Selgus, et nelja tärniga pärjatud hotell on küll väärikas asukohas vanalinna serval, kuid lubatud 15 eurosed parkimiskohad olid meie kohale jõudmise ajaks juba võetud. Imelik küll, aga erilise rahvarohkusega hotelli silma ei paistnud. Vist mingi kala on siin peidus. Ja kuigi abivalmis portjee kritseldas paberkaardile paar 10-15 minutilise jalutuskäigu kaugusel asuva parkla aadressi, polnud meil uute hilisõhtuste autoseikluste vastu erilist huvi. Uneaeg on kallis ja hommikul tahtsime kohe startida. Öine tänaval parkimine läks kuuldavasti maksma pealt 30 eurot. „Debesis*!“, ma oleks selle eest terve Uus-Meremaa vasika saanud!

Pealegi soovisime õhtuses vanalinnas hoopis pisut ringi vaadata ja jalgu sirutada. Kohtasime ringkäigul paari metslooma ja sain ühelt provvalt kiita. Riialased pole üldse mingid riiakad, mu meelest.

Lisaks kasseeris hotell inimeste ööbimisele lisaks minu saba eest lisamaksu 20 €. Hea, et mul selline tagasihoidlik saba on. Oleks ma siis vähemalt spaateenuse või vähemalt sooja vannigi saanud selle eest. Aga kuna vannitoa uksel oli miskit viga ja uks kippus ise lukku jääma, siis seda jama me ei tahtnud korraldada. Hakka veel turvamehi kutsuma preili päästmiseks. Aga noh, voodisse mind lubati, nii-et hotelliga oleme 1:1.

Niisiis, meie kogemus selle neljatärnihotelli puhul on pigem kahtlev, nagu oleks sattunud mõnda teise hotelli, mitte sellesse, mis booking.com piltidel lubatud. Kui lubatud tärne ei vaata, siis oli toa hind enam-vähem vastav piirkonnale.

Lemmikloomasõbralikkus pole siin sõnakõlks. Joogikaussi hommikusöögilauda küll ei toodud ja retseptsioonist ma pai ei saanud. Igal juhul oli mu esimene hotellikülastus meeldiv, sest nina ei kirtsutatud. See latt on nüüd paigas.

* Läti keeles – “Taevake!”

Ootamatu külastus. Loe lähemalt, mida see tähendab.

Loading

Leave a Comment