Tuuker autoga Hispaaniasse kevadet otsima, jälle!

Tuuker on tavaline koer. Ta ei vea kelku 600 kilomeetrit. Ta ei ole suur trikimeister. Aga ta on hea seltsiline, just selline, nagu üks mõnus perekoer olema peab. 

Seekord põrutasid Tuuker ja tema perenaine Merlin Lõiv Eesti varakevadest 2024.a märtsikuus autoga Hispaania poole. Sooviga veeta paar nädalat kohapeal, päikest laadida ja võõraid tuuli nuusutada. Rahulik reisimine annab perspektiivitunde ja kinnituse, et Eestis on endiselt väga tore elada.

Kahene reisiseltskond

Tuuker on juba 10-aastane suuremat kasvu rahumeelne koer. Merlin võttis ta 2022.a Viljandi varjupaigast. Siin räägib ta lähemalt, kuidas nad kokku kasvasid ja üksteisega harjusid.

Me ei tea, kui palju Tuuker reisimist naudib. Aga üks on kindel – kes siis tahab oma perest liiga kaua lahus olla, isegi kui söök oleks laual ja ase soe. Autoga reisimine võimaldab ka neljajalgsed pereliikmed suhteliselt murevabalt kaasa võtta. Koos on ikka lõbusam!

Perenaine Merlin Lõiv tegeleb muinasehetest inspireeritud käsitööga, koolitab huvilisi, sõidab aeg-ajalt unistusteks raha kogumise eesmärgil “bolti ja wolti” ning teeb Tartumaalt kaastööd ajalehele “Setomaa”.  Mitmekülgne vabahing!

Kulukad unistused?

Reisimine ja laiemalt oma unistuste täitmine ei pea olema ilmtingimata kallis lõbu. Merlin pakib enda ja Tuukri hädavajaliku reisivarustuse oma pea 20-aastasesse, ent hooldatud ja reisikorda seatud Volkswagen Golfi. Mis igapäevaselt on Merlini töövahendiks ka muidu. 

Kui puuduks videotõestus, ei tahaks uskudagi, et nii pisike auto täidab suurema osa reisist neil ka kahekohalise telgi ülesandeid. Kõik sõltub lõpuks inimese prioriteetidest ja ootustest. Nii, nagu ei saa teha etteheiteid all-inclusive hotellipuhkuse nautlejatele, ei tasu ka imestada (vaid pigem imetleda!), kui inimesed oma unistusi ja ideid ellu viivad.

Tasub haarata elul sarvist ja proovida järgi! Hädaldamine, teiste elujärje kadestamine ei vii edasi. Inimene on täpselt nii õnnelik, kui õnnelik ta lubab endal olla. See ei sõltu rahakoti paksusest vaid otsusest teha seda, mis huvi pakub. Ja sammudest selle otsuse elluviimiseks. 

Soovitused koeraga reisimisel

Oma reisivideotes räägib Merlin otsekoheselt ja ilustamata koeraga reisimise võludest ja valudest. Tema praktilised kogemused aitavad ka teisi, kuidas arvestada koera heaolu ja vajadustega.

Näiteks tuleks eriti reisi alguses teha tihedamalt pissi- ja jalasirutuspause, kuna ka koer peab uue reisi-olukorraga kohanema. Eriti vanemal koeral nagu Tuuker, võib see pisut kauem aega võtta. 

Kuulda tasub võtta tähelepanekut, pakkuda reisil koerale värske liha asemel krõbinaid ja hoida kindlasti silma peal koera toidukogustel. Stressis koer kipub vähem sööma, aga peremehe-perenaise peost ikka võetakse üks põsetäis.

Autos ööbimisel peab tundma oma koera kombeid ja vajadusi – võibolla vajab ta ööseks selga kerget kombinesooni. Isegi kesk-euroopas võib sõltuvalt aastaajast öösiti autos temperatuur langeda külmumispiirini.

Kuhu nad tänaseks jõudnud on?

Tuukri reisidele saab kaasa elada Youtube kanalil:

https://www.youtube.com/@VikingJourney

Panite pealkirjas tähele sõna “jälle”? Merlinil ei ole see esimene kord võtta ette pikem reis Eestist Hispaaniasse. Eelmisel, 2023. aastal  juhtus reisil autoga nii mõndagi. Vaadake ja elage kaasa Tuukrile ja Merlinile, kuidas ette tulevaid raskusi ja reisiüllatusi lahendatakse.  

Loading

Leave a Comment